پارس مطلب

 • http://i.jootix.ir/img/2013/03/HD-PIC-Jootix.ir-74.jpg
 • http://www.donyayekhodro.com/wp-content/plugins/FAppendImage/images/085966BB-EE4D-A10E-C72A-A18796BB561D.jpg
 • http://dl.topnaz.com/2012/08/53424.imgcache2.jpg
 • http://www.ramsarsms.com/wp-content/uploads/2013/02/ms71111.jpg
 • http://www.yaspatogh.com/images/articles/y1/mashin-haye-jadid-10.jpg
 • http://car.hora.ir/News/40-Fastest-Car/1.jpg
 • http://www.kamyab.ir/wp-content/uploads/Gallery/Car-Cycle/Car/92-01-10/06-World-Top-Luxury-Cars%5BWwW.KamYab.IR%5D.jpg
 • http://dl.shangol.ir/wp-content/uploads/2012/07/Bugatti-Veyron-Grand-Sport-LOr-Blanc-live-in-Frankfurt.jpg
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا
 • برترین خودروهای لوکس در دنیا

رژیم های غذایی چاق کننده

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

در چه مواقعی نیاز است که وزن افزایش یابد؟

ممکن است نیاز باشد که در این شرایط وزن گیری داشته باشید:

• ابتلا به بیماری شدید یا مدت طولانی بستری بودن در بیمارستان

• لاغر بودن بیش از حد و تمایل به داشتن جثه ای بهتر

• ورزشکار بودن و تمایل به عضلانی شدن

• پیری و کاهش وزن ناخواسته

نوع بدن چه اهمیتی در افزایش وزن دارد؟

ژنتیک نقش مهمی در ساختار فیزیکی و عضلانی بودن بدن دارد. بدن انسان می تواند با افزایش مصرف غذا و رعایت اصول وزن گیری تا حد معینی تغییر کند، اما هرگز بدن یک دونده تبدیل به وزنه بردار نمی شود. افرادی که پس از بیماری یا جراحی قصد افزایش وزن دارند خیلی راحت تر از افراد سالمی که لاغر هستند می توانند وزن گیری داشته باشند.

چنانچه به طور منظم ورزش می كنيد ولی رشد کافی نداريد، مشكل می تواند رژیم غذایی نامناسب شما باشد.

میزان کالری مورد نیاز بدن در روز چقدر است؟

به ازای هر یک کیلو از وزن بدنتان، روزانه به ۲٠ کالری نیاز دارید تا بدنتان قادر به ترميم و رسيدگی به تمام اجزاي بدن باشد. برای افزايش وزن، بايد حداقل ۵٠٠ كالری در هر وعده غذايي مصرف كنيد تا ميزان كالري دريافتي از حد طبیعی بیشتر شود و موجب افزایش وزن گردد. همچنین باید برنامه غذایی شما به گونه ای باشد تا بدون افزايش ميزان چربی و دريافت آن، به مقدار زياد وزنتان را افزایش دهد.

قبل از شروع رژیم چاقی چه کارهایی باید انجام داد؟

قبل از شروع رژيم چاقي باید براي اطمينان از سلامت شما آزمايش خون انجام شود. زیرا لاغري در برخي موارد مي‌تواند به علت ‌برخي بيماري‌ها مانند پركاري غده ‌تيروئيد باشد.

برای افزایش وزن چه کارهایی باید انجام داد؟

برای افزایش وزن کیفیت بهتر از کمیت رژیم غذایی است. تا آنجایی که امکان دارد تمام کالری مورد نیاز را از مواد غذایی غنی بگیرید. مصرف مواد غذایی کم کالری مانند نوشیدنی ها، آب نبات و چیپس راه موثری برای ساخت عضله، تقویت استخوان یا ترمیم بافت پس از جراحی نیستند. برای افزایش وزن باید از همه گروه های غذایی به این صورت مصرف کنید:

• اگر اشتها شما کم است، ۵ یا ۶ وعده در روز بخورید. هر چه به تعداد وعده های غذايی خود بيفزاييد، كالری بيشتری دريافت می كنيد.

• سعی کنید غذاهای کم حجم با کالری بالا بخورید. برای مثال، مصرف سبزيجات را كاهش دهيد و در عوض از گوشت قرمز، تخم مرغ و تن ماهی بیشتر استفاده كنيد. زمانی که غذاي حجيم مصرف مي كنيد، به دليل كمبود برخي هورمون ها در متابوليسم بدن، ممكن است برخي از غذاها فرصت تجزيه كامل را نيافته و تبديل به چربي شوند. در هر صورت، با خوردن بيشتر، ناخواسته بدنتان مقداري چربي نيز دریافت و ذخيره مي كند. تلاش کنید با ورزش كردن از انباشته شدن چربی در بدنتان جلوگیری می کنید.

• در رژیم غذایی خود تعادل را رعایت کنید. در یک رژیم بالا برنده وزن بهتر است ۱۵% چربي، ٣۵% پروتئين و ۵٠% هيدرات هاي كربن باشد. پروتئين نقش مهمی در ساخت عضله دارد و مهمترين ماده غذايي در افزایش وزن است.

• از مصرف غذاهاي آب پز و كبابي در رژيم‌هاي چاقي بايد تا حدممكن پرهيز کنید.

• ويتامين ها و مواد معدنی براي ساخت و ترميم بافت های بدن ضروري هستند. در غذاهای کم حجم و پرکالری مقدار ویتامین ها و مواد معدنی کم است. برای برآورده شدن این نیاز باید مولتی ویتامین مصرف کنید. آن ها را در بين غذا مصرف كنيد تا جذب سريعتري داشته باشند.

• پس از ورزش یک وعده غذایی پر پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید.

• مایعات را بعد از غذا بخورید ولی در طی غذا خوردن مایعات نخورید. این کار کمک می کند که فضای بیشتری برای غذا وجود داشته باشد.

 بر روی غذای مورد علاقه خود چیزهای پرکالری بریزید. برای مثال روی خوراک لوبیا پنیر رنده شده بریزید یا روی غذا روغن بادام بریزید.

• ديرتر شام بخورید و زودتر بخوابید. در واقع خوابیدن با شکم پر به افرایش وزن کمک می کند. بهتر است وعده غذایی قبل از خواب حاوی مواد پروتئين ساز کم چرب و نيز كربوهيدرات هاي ساده باشد.

• صبحانه‌ را ديرتر از وقت معمول و حداقل با رعايت فاصله زماني دو ساعت پس از بيدار شدن بخورید.

• نوشیدن مایعات مانند آب، آب میوه و شیر را افزایش دهید. مایعات قابلیت جذب مواد غذایی را افزایش می دهند.

• شیرینی یا کیک با شیر تهیه کنید و عسل، میوه های خشک و یا دانه های روغنی روی آن بریزید.

• سالادهایی با روغن زیتون، میوه های گرم سیری و دانه ها روغنی مصرف کنید.

• سالاد و سوپ را پس از وعده ‌اصلي غذايي مصرف کنید.

• شیر پرچرب یا ۱ الی ۲ قاشق سوپ خوری شیر خشک در روز مصرف کنید.

• غذاهایی مانند آب گوشت و خوراک سیب زمینی مصرف کنید.

• با غذاهایی که دوست دارید یک برنامه غذایی برای افزایش وزن برای خود بنویسید.

• در رژيم‌هاي چاقي، فقط خوردن مهم نيست، بلكه داشتن يك برنامه صحيح غذايي، رعايت فواصل غذايي و فواصل خواب و غذا از اهميت بيشتري برخوردار است.

• رژيم چاقي نبايد به صورت عادات غذايي در فرد باقي بماند بلكه پس از رسيدن به وزن ايده‌آل بايد قطع شود. زيرا مصرف غذاهاي پركالري از جمله غذاهاي پرچرب در درازمدت ممكن است عوارضي را براي فرد به دنبال داشته باشد.


افزودن نظر

این سایت در پایگاه ساماندهی جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است ، هر گونه نظرات سیاسی و مقایر با قوانین ایران منتشر نخواهد شد .
لطفا در ارائه نظرات به قومیت ها و هموطنان عزیز احترام بگذارید .
با تشکر مدیریت سایت


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

 

download  چاق کننده گیاهی

بیشتر بخوانید

عکس نوجوانی حضرت محمد از کجا آمده؟

عکس نوجوانی حضرت محمد از کجا آمده؟

سال هاست که تصویری به عنوان تصویر نوجوانی رسول خدا (ص) در ایران انتشار می یابد. بسیاری از مردم در عین نشان دادن علاقه شان به این تصویر، این پرسش را مطرح می کنند که تصویر یاد شده از کجا آمده است؟
 

شنیده شده است که کسانی در پاسخ می گویند این تصویری است که بحیرای راهب در سفری که حضرت به همراه عمویش ابوطالب به شام داشت، آن را کشیده است. اما در واقع درستی این پاسخ در معرض تردید قرار دارد.

به گزارش سایت تاریخ ایران و اسلام؛ مقاله زیر کوششی است برای بازشناسی منبع اصلی این تصویر.

نویسنده استدلالهای خاص خود را دارد و تلاش کرده تا نشان دهد اصل این تصویر از کجا آمده است. شاید باب بحث در این باره همچنان باز باشد.

عجالتاً این مقاله را ترجمه و در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهیم. عنوان اصلی مقاله چنین است:

The Story of Picture
Shiite Depictions of Muhammad
Pierree Centlivre & Micheline Centlivres-Demont
در مجله
ISIM Review 7
Spring 2006
pp. 18-19

شیعیان ایران سابقه دیرینه ای در به تصویر کشیدن اعضای خاندان حضرت محمد(ص) و خود ایشان دارند. از اواخر دهه نود، پوسترهای پرفروشی منقش به تصویر حضرت محمد(ص) در ایران چاپ شده است که در آنها حضرت محمد به صورت جوانی خوش چهره تصویر گردیده است.

این پوسترها امروزه با استفاده از فناوریهای روز و ابزارها و تکنیکهای مختلف تولید می گردند. با وجود این، ساختار تصاویر هنوز سنتی هستند، پس زمینه آنها رنگ ساده ای دارد و رنگها به سادگی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. به علاوه، این تصاویر همواره خصوصیات و صفاتی دارند که تمایز آنها را از دیگر عکس ها آسان می سازد، به عنوان مثال شمشیر دو لبه حضرت علی(ع).

اما تصویری که در اینجا بدان خواهیم پرداخت، اساسا با تصاویر قبلی متفاوت است: این تصویر نوجوانی خوش قیافه با چشمانی لطیف و چهره ای دلنشین را نشان می دهد که تا حد زیادی یادآور نقاشیهای اواخر رنسانس است، به خصوص تصاویر نوجوانانی که توسط Caravagio کشیده شده، همچون پسری با سبد میوه (Boy Carrying a Fruit Basket رم، گالری Borghese) و یا پدر جان تمهید دهنده (Saint John The Baptist موزه Capitole). همان نرمی مخمل شکل گونه ها، همان دهان نیمه باز و همان نگاه نوازش گر. هرچند نسخ متفاوتی از این تصویر وجود دارد، اما همه آنها صورتی جوان را نشان می دهند که اغلب در زیر آنها نوشته شده محمد رسول الله و یا حتی اطلاعات دقیق تری درباره دوره ای از زندگی محمد(ص) که این عکس بدان متعلق است و حتی منبع عکس داده شده است.

یک اکتشاف جالب

در سال 2004، در حین بازدید از یک نمایشگاه عکس مختص به دو عکاس Lehnert و Landrock، تصادفاً موفق به کشف ریشه این پوستر ایرانی شدیم و آن عکسی بود که Lehnert بین سالهای 1904 و 1906 در تونس گرفته بود، و سپس در اوایل دهه بیست به صورت کارت پستال چاپ و توزیع شده بود.

Radolf Franz Lehnret (1878 – 1948 که اهل جمهوری چک امروزی بود، در سال 1904 به همراه فردی به نام( Heinrich Landrock ( 1878 – 1966 آلمانی به تونس آمد، اولی به عنوان عکاس و دومی به عنوان ناشر و مدیر. از آنجایی که Lehnret در سال پیش از آن اقامتی کوتاه در تونس داشت، علاقه زیادی به مناظر طبیعی و ساکنان آنجا پیدا کرده بود. شرکت این دو (L&L) به صورت تخصصی به چاپ تصاویر از مناظر زیبا در تونس و مصر می پرداخت و هزاران عکس و کارت پستال از این مناطق چاپ نمود.

Lehnert که در موسسه هنرهای گرافیکی وین تحصیل کرده بود، روابطی با اعضای جنبش pictorialist که عکاسی را به عنوان اثر هنری می دانستند، داشت. عکسهای Lehnert نه تنها بیابان، تپه های شن روان، بازارها و مناطق محلی تونس را نشان می داد، بلکه شامل تصاویری از پسران و دختران نابالغ جوان بود که سنی بین کودکی و نوجوانی و چهره ای بین زن و مرد داشتند.

این تصاویر معمولا مطابق سلیقه مشتریان اروپایی تهیه شده بود که تصویری وسوسه انگیز و وهم آمیز از شرق داشتند. Lehnret بدون شک در تهیه عکسها از این مساله استفاده نموده، ولی نبوغ قابل توجهی نیز به خرج داده است. عکسهای او به صورت چاپ نقره ای، گراورسازی شده و چهار رنگ چاپ شده است. اکثر این کارت پستالها از سال 1920 در آلمان چاپ شده و در مصر پخش شده است.

چاپ ها و متن های منطبق

هیچ شکی نیست که کارت پستال نشان داده شده در شکل بالا که براساس شماره گذاری L&L، شماره آن 106 است به عنوان مدل پوسترهای ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است. به علاوه، نام کارت پستال شماره 106 محمد است، که این خود به تنهایی می تواند نشان دهد که چرا تصویرگران ایرانی آنرا به عنوان مدلی از حضرت محمد(ص) انتخاب نموده اند. بدون شک، همه نسخ موجود از این عکس، همه از عکس شماره 106 الگوبرداری کرده اند با این تفاوت که نسخ اولیه به عکس اصلی شبیه ترند. بدین ترتیب، Lehnret ناخواسته در قلب یک اسطوره قرار گرفته است.

سوال درباره ارتباط بین توصیف مرسوم از چهره پیامبر و چهره جوان تونسی، هنوز بدون پاسخ مانده است. تصویر نمایشگر چهره یک نوجوان خندان است، با دهانی نیمه باز، عمامه ای بر سر و گل یاسمنی بر گوش. همین چهره در کارت پستالهای دیگری و تحت عناوین دیگری از قبیل احمد، جوان عرب و غیره تصویر شده است.

کشف مسیری که باعث گردیده تصاویر چاپ شده در دهه بیست به دست ناشران تهران و قم در دهه نود برسد، برای ما ممکن نبوده است. اما این سوال وجود دارد که چه چیزی باعث شده که ناشران ایرانی شباهتی بین پیامبر اسلامی در سنین نوجوانی و تصویری یک جوان تونسی بیابند؟

قبل از جنگ جهانی اول، تصویر محمد در مجله National Geographic در ژانویه سال 1914 و تحت مقاله ای با عنوان اینجا و آنجا در شمال آفریقا چاپ شد که زیر آن نوشته شده بود عربی با یک گل. در دهه بیست، کارت پستالهای تونسی L&L بین سربازان فرانسوی در شمال آفریقا بسیار محبوب بود. در دهه های هشتاد و نود، کتب متعددی شامل عکس این نوجوان چاپ شد، ولی اغلب آنها عنوانی غیر از محمد به عکس داده اند.

در نسخ ایرانی فعلی، اصلاحاتی روی تصویر انجام شده و از فریبندگی چهره نوجوان چیزهایی نگه داشته شده است ولی از زیبایی جذاب آن کاسته شده است. شانه سمت چپ اندکی با پارچه پوشانده شده است و دهان و چشمها اندکی اصلاح شده است. به طور کلی می توان گفت که هنرمندان ایرانی سعی کرده اند جنبه های زیبا پسندانه تصویر Lehnert را کاهش دهند و تصویر را از حالت جذاب خارج نموده، به آن زیبایی مقدسی ببخشند.

عنوان یکی از پوسترهای چاپ شده در ایران این است: تصویر روحانی حضرت محمد، در سن 18 سالگی در همراهی عمویش در یک سفر تجاری از مکه به دمشق. به علاوه ادعا شده است که این تصویر توسط یک کشیش مسیحی کشیده شده و تصویر اصلی آن در موزه رم قرار دارد.

ریشه مسیحی؟

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، برخی از نوشته ها برای این اثر ریشه ای مسیحی قائلند، و نه یک ریشه اسلامی که این مساله مسلمانان را از گناه نگاه به صورت پیامبر و یا تصویرگری چهره وی، مبری می سازد. به علاوه، این موید این مطلب است که مسیحیان حضرت محمد [ص] را در همان سنین کودکی به عنوان شخصیتی الهی پذیرفته اند.

این داستان از یک کشیش مسیحی کاتولیک یا ارتدکس به نام بحیرا صحبت می کند که بر اساس داستان، در قرن نهم یا دهم میلادی، در حین گشت و گذار حضرت در سوریه وی را براساس نشانه پیامبری بین شانه هایش بازشناخته است. پیامبر آینده باید می گفته است: "هنگامی که من به آسمان و ستاره ها می نگرم خود را بالاتر از ستاره ها می یابم". به همین دلیل است که در بعضی عکسها ستاره هایی در پس زمینه عکس دیده می شود.

هرچند که هیچ توصیفی درباره چهره حضرت محمد(ص) در نوجوانی وجود ندارد، ولی توصیفاتی از چهره وی در بزرگسالی گفته شده است. گفته شده که وی پوستی سفید داشته، چشمانی سیاه، گونه هایی صاف، ابروان پرپشت و کمان گونه. دندانهای مرتب و مویشان کمی موجدار بوده است. این خصوصیات در مورد نوجوان تصویر شده در پوسترهای ایرانی دیده می شود.

در حقیقت این تصویری از یک تصویر و نمایشی از یک نمایش است. به عبارت دیگر، تصویرگران ایرانی مدلی از حضرت محمد(ص) را انتخاب کرده اند که نمایانگر زیبایی، جوانی و توازن است.

 

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.