پارس مطلب

به جای خواندن چندین سایت خبری ، پارس مطلب را هر روز بخوانید .

عفونت کلامیدیا + عکس (عکس ها مناسب کودکان نیست)

نامه الکترونیک چاپ PDF
(30 votes, میانگین 4.53 از 5)
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

 

 

انواع بیماریهای مقاربتی

 

Chlamydia-Disease-1-150x150Chlamydia-Disease-2-150x150 Chlamydia-Disease-3-150x150Chlamydia-Disease-4-150x150Chlamydia-Disease-5-150x150Chlamydia-Disease-6-150x150Chlamydia-Gonorrhea-3-150x150Chlamydia-Infection-1-150x150SOA-Chlamydia-trachomatis-femaleSOA-conjunctivitis

 

کلامیدیا چیست؟

         کلامیدیا یک بیماری منتقله از طریق تماس جنسی می باشد که قابل درمان بوده و توسط یک باکتری به نام کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می شود. شما از طریق یک تماس جنسی مقعدی ، مهبلی و دهانی با یک شریک جنسی آلوده ممکن است به عفونت کلامیدیایی ناحیه تناسلی مبتلا شوید. این بیماری مشکلات جدی نظیر ترشحات آلت تناسلی، ناباروری و درگیری نوزاد تازه متولد شده از مادر آلوده را در زنان و مردان ایجاد می نماید. کلامیدیا یکی از مهمترین عفونت های باکتریال منتقله از طریق تماس جنسی در ایلات متحده می باشد. مرکز کنترل بیماری و پیشگیری تخمین می زند که سالانه بیش از 3 میلیون فرد به این بیماری مبتلا می شوند.


علائم کلامیدیا چیست؟

         باکتری کالامیدیا در مایع واژن و مایع منی وجود دارد. کلامیدیا برخی اوقات بیماری خاموش نامیده می شود. زیرا ممکن است شما مبتلا باشید ولی آگاه نباشید. علائم اغلب طی 3-1 هفته بعد از آلودگی ظاهر می شوند.

         افرادی که علامتدار هستند ممکن است یک ترشح غیر طبیعی ( موکوس ، چرک ) از مهبل یا آلت تناسلی مردانه داشته باشند و یا دچار درد به هنگام ادرار کردن شوند.

         عفونت در صورتی که درمان نشود ممکن است در بدن شما حرکت می نماید. باکتری
می تواند مدخل رحم ، لوله های تخمدانی و کانال ادراری را در زنان آلوده نماید، جایی که نهایتاً منجر به بیماری  التهابی  لگن می گردد.

          در مردان باکتری می تواند ایجاد اپیدیدیمیت نماید. بیماری التهاب لگن و التهاب اپیدیدیم دو بیماری بسیار جدی می باشند.

         کلامیدیا تراکوماتیس همچنین می تواند باعث عفونت رکتوم و چشم ( التهاب ملتحمه یا چشم صورتی ) گردد.

         باکتری در صورت تماس جنسی آلوده، می تواند منجر به عفونت گلو گردد.

چگونه کلامیدیا تشخیص داده می شود؟

         کلامیدیا به آسانی با سوزاک اشتباه می گردد، زیرا علائم هر دو بیماری یکسان بوده و بیماری می تواند به صورت همزمان رخ دهد. قابل اعتمادترین روش تشخیص کلامیدیا روش های آزمایشگاهی می باشند. معمول ترین تست جمع آوری یک نمونه از ترشحات آلت تناسلی مردانه و زنانه و ارسال آن به آزمایشگاه جهت یافتن باکتری می باشد.

         دیگر تست آزمایشگاهی بررسی یک نمونه اداری از لحاظ باکتری می باشد که احتیاجی به معاینه لگن یا سواب آلت تناسلی مردانه ندارد و نتایج آن 24 ساعت بعد حاضر می باشد.

 چگونه کلامیدیا درمان می شود؟

         در صورت ابتلا به عفونت کالامیدیا، این عفونت با تجویز آنتی بیوتیک نظیر آزیترومایسین تک دوز یا داکسی سیکلین برای هفت روز یا اریترومایسین و یا اوفلوک سین درمان می شود.

         عفونت کلامیدیا در زنان باردار با آزیترومایسین، اریترومایسین، آموکسی سیلین یا پنی سیلین درمان می شود. در صورت ابتلا به عفونت کلامیدیا حتی بعد از ، نابودی نیز داروها را مصرف نمایید و اگر یک تا دو هفته بعد از اتمام داروها علائم بیماری از بین رفت مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

         در صورت لزوم باید شریک جنسی شما نیز تست شده و درمان شود. همچنین تا پایان کامل و موفق درمان نباید مقاربت جنسی داشته باشد.

 چگونه از کلامیدیا جلوگیری نمائید؟

         مطمئن ترین راه برای اجتناب از آلودگی به بیماریهای منتقله از طریق جنسی ، رابطه جنسی با یک شریک جنسی غیر آلوده است.شما با استفاده از کاندومهای لاتکسی مردانه در زمان مقاربت جنسی می توانید احتمال ابتلا را در خود و شریک جنسی خود کاهش دهید. متخصصین سلامتی غربالگری سالانه کالامیدیا را برای تمام زنان فعال از نظر جنسی 25 ساله و جوانتر توصیه می نماید.

         همچنین یک تست سالانه غربالگری را برای زنان پیرتری که دارای فاکتورهای خطر برای ابتلا به بیماری می باشند، توصیه می نماید. عوامل خطر شامل یک شریک جنسی جدید و یا وجود چند شریک جنسی می باشد. به علاوه همه زنان باردار باید از نظر ابتلا به کالامیدیا تست شوند. اگر شما علائمی شامل سوزش ادرار یا ترشحات را در ناحیه تناسلی تجربه کرده اید باید سریعاً  به پزشک مراجعه نمایید.

عوارض کلامیدیا چیست؟

         هر ساله بیش از یک میلیون زن در آمربکا به بیماری التهاب لگن که یک عفونت جنسی اندام تولید مثل است،مبتلا می شوند.حدود نیمی از موارد ابتلا به بیماری در اثر عفونت کلامیدیا می باشد و بسیاری از این زنان بدون علامت هستند. بیماری لگن منجر به انسداد لوله های تخمدانی و ناباروی می شود. محققین تخمین می زنند که هر ساله 100 هزار زن در اثر ابتلا به بیماری التهاب لگن نابارور می گردند.

         در برخی موارد این انسداد باعث عدم عبور تخمک بارور شده و منجر به ایجاد حاملگی خارج رحمی یا حاملگی نابجا می شود. حاملگی نابجا یک موقعیت بسیار خطرناک است که منجر به سقط جنین یا مرگ مادر می گردد.

         در مردان ، عفونت کلامیدیا درمان نشده منجر به درد و تورم در ناحیه بیضه شود. این یک علامت از التهاب در زائده بیضه ای یا اپیدیدیم است. عوارض در مردان نادر بوده و عفونت
می تواند منجر به درد، تب و عقیمی گردد.

 آیا کلامیدیا می تواند یک نوزاد را درگیر نماید؟

         یک نوزادی که با عفونت در کانال زایمان و هنگام تولد آلوده می شود. به عفونت چشمی یا ریوی مبتلا می گردد. علائم التهاب ملتحمه شامل ترشحات و تورم پلک ها می باشد و معمولاً در 10 روز اول زندگی بروز می نماید.

         علائم عفونت ریوی شامل یک سرفه پایدار در 6-3 هفته اول زندگی فرد می باشد. پزشکان می توانند هر دو عفونت فوق را با تجویز آنتی بیوتیک به خوبی درمان نمایند. به علت خطر عفونت نوزادان، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند در مراقبت های قبل از تولد زنان از نظر ابتلا به کلامیدیا تست شوند.

فونت دستگاه تناسلی در خانمها
تریکوموناس چیست؟ + عگس
شانکروئید + غکس
عفونت قارچی چیست ؟ + عکس
ایدز چیست ؟ +عکس
سوزاک چیست؟ + عکس
تبخال تناسلی + عکس
عفونت کلامیدیا + عکس
زگیل آلت تناسلی + عکس

بیماریهای مقاربتی شایع در ایران و جهان

شپش عانه + عکس

سفلیس چست؟ +عکس

 


( 30 رای )

افزودن نظر

این سایت در پایگاه ساماندهی جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است ، هر گونه نظرات سیاسی و مقایر با قوانین ایران منتشر نخواهد شد .
لطفا در ارائه نظرات به قومیت ها و هموطنان عزیز احترام بگذارید .
با تشکر مدیریت سایت


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

شاید دوست داشته باشید این مطلب را هم بخوانید

بیشتر بخوانید

7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !

7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !

من در ابتدای این مقاله اعتراف می کنم که به عنوان یک مرد متاسفانه کم از این شوخی ها نداشته ام !

این شوخی ها شاید عادی به نظر برسد و چندان هم مشکلی در زندگی ایجاد نکند ، ولی فکر نکنید زن و شوهری که با هم مشکل پیدا می کنند ، یک اتفاق خیلی بزرگ بین شان افتاده یا فیزیکی با هم درگیر شدند !

بعضی از موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنیم ، رابطه ما با همسرمان را به تدریج خراب می کنند ، پس بیایید با هم این رفتارها را بخوانیم و کنار بگذاریم ! باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند ، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند ، اجازه بدهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان را با همسرشان بگویم ، البته دقت کنید اینها در فضای عادی و شوخی است :

* شوخی های تهدیدی :

 - طلاق : مثلا همسر شما می گوید "اگه یکماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟" بدترین جواب این است :"خب طلاقت میدم!" بعد هم غش غش میخندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می گویید :"بابا شوخی کردم" همسر شما هم ناراحت می شود و شما او را "بی جنبه" خطاب می کنید و یک شوخی ساده می شود بهانه ای برای جنجال ! خب حالا فرضا اگر خیلی مرد خوبی باشید از دل همسرتان هر طور شده در می آورید ، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده ، همسر شما نگران و مضطرب می شود، به فکر می رود ، ناراحت می شود ، در رابطه زناشویی اش کمی سرد می شود و ... البته منظورم این نیست که با یک شوخی کوچک همه چیز خراب می شود ، منظور این است که وقتی از این شوخی ها کردید کم کم عادت تان می شود و به تدریج تیشه به ریشه رابطه می زنید.

- زن دوم : شب دیر به خانه می آیید ، همسرتان می گوید :"کجا بودی تا این وقت شب؟" شما هم می گویید:"خونه دومی !!!" خیلی شوخی جالبی بود نه ؟ یا مثلا بدون هیچ بهانه ای مسئله زن دوم را مطرح می کنید ! مثلا به بچه هایتان می گویید:" آره دیگه کم کم میخوام یه مامان جدید براتون بیارم!" البته تجربه ی من ثابت کرده مردانی که از این شوخی ها می کنند ، کسانی هستند که هیچ وقت این کار را نمی کنند ! ولی باز هم می گویم این شوخی ها تیشه به ریشه زندگی می زند ، همسر شما مدام در فکر می رود ، شما هم با خودتان فکر می کنید همسرم چقدر شکاک است و زنهای مردم اینطور نیستند و ... !

همین می شود بهانه برای خراب شدن یک رابطه زناشویی. - مرگ و زندان : آقا یک سرماخوردگی کوچک گرفته ، به همسرش می گوید :" خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت هام رو بکنم." یا مثلا زیاد دیدم آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می آید می گویند :" خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم." یا "سعی کن ماهی یه بار بیای ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بیاری!" البته اینها نمونه است ولی حرفهایی است که زیاد در زندگی ها می بینم و هیچ پایه و اساسی ندارد و مرد فقط برای شوخی اینها را بیان می کند ، ولی نمی داند با همین شوخی ها به همسرش لطمه روحی می زند و او را نگران و مضطرب می کند.

* شوخی های مردانه

 - شوخی های فیزیکی : یک سری شوخی هایی هست که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می دهیم ، مثلا با بیل می زنیم توی سر رفیقمان و به مدت نیم ساعت با هم می خندیم ! یا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب می کند ! خب اینها در فضای مردانه همه نشانه محبت و دوست داشتن است ! ولی هرگز از این شوخی ها با همسرتان نکنید ، خانم ها احساسات بسیار قوی ای دارند ، مثلا وقتی شما همسر خود را نوازش می کنید خیلی برای او لذت بخش است ، و برعکس وقتی به شوخی به او ضربه ای می زنید به همان اندازه برایش دردآور و ناراحت کننده است. پس از این شوخی ها هم اصلا نکنید. با یکی از دوستانم بیرون رفته بودیم ، به بهانه ای یک خودکار به همسرش داد ، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جایش پرید و دوستم زد زیر خنده ، ظاهرا خودکار برقی بود و یک برق چندولت خفیف همسرش را گرفته بود ، این هم جزء شوخی های فیزیکی محسوب می شود که به هیچ وجه ، تاکید می کنم به هیچ وجه نباید مرتکب شوید.

- شوخی های حاوی فحش :
باز هم این یک نوع دیگر از خوشمزگی های به جا مانده از دوران مجردی است ! البته منظورم از فحش ، حرفی است که توهین تلقی شود ، باز هم می گویم ممکن است این الفاظ در بین دوستان ما نشانه محبت باشد - که البته همان هم غلط است ولی هرگز در ارتباط با همسرتان از این شوخی ها استفاده نکنید ، چیزی که جدیدا در شبکه هایی مثل فیس بوک دیده ام با عذرخواهی از همه دوستان واژه "کثافت" است که مثلا با تغییر شکل "کصافط" می نویسند و بسیار زشت و بی ادبانه است ، و متاسفانه آقایان در رابطه های پیامکی با همسرشان از آن استفاده می کنند یا لفظش را به زبان می آورند ، این هم نمونه ای دیگر از شوخی های خراب کننده رابطه است که نباید مرتکب شوید.ميگنا دات آي آر، یا مثلا واژه های دیگر ، بعضی واژه ها را هم مجبورم بگویم که خیلی خانم ها از آن شاکی هستند که آقایان در رابطه با آنها به شوخی به کار می برند مثل "لامصب" "بدبخت" "بیچاره" و ... پس خیلی مواظب این واژه ها باشید ، همسر شما ممکن است چیزی نگوید و یا عادت کرده باشد ، ولی باور کنید شروع با این واژه های ساده زندگی خیلی ها را به مرز طلاق کشانده است. خواهش می کنم از این الفاظ استفاده نکنید.

*شوخی های تمسخر آمیز

- شوخی در مورد اعضای خانواده : مثلا خانمی به همسرش می گوید :" اگر مشکلی پیش اومد بابای من هست که کمکمون کنه" شما هم قصدی ندارید و به شوخی می گویید :" بابای تو هنوز قسط جهیزیه ات رو داده که بخواد کاری کنه حالا !"
این شامل شوخی با اعضای خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم می شود ، یعنی فرضا با پدر همسرتان یا مادر همسرتان شوخی ای کنید که دور از شان آنها باشد و یا بی ادبی محسوب شود.

- مسخره کردن : مسخره کردن همیشه بد است ، مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور دیگران بدترین کار ممکن ! این مسخره کردن می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد ، همسرتان کاری را درست انجام نداده شما با این کلمات او را صدا می کنید " نابغه ! آی کیو ! دانشمند ! "

یا مسخره کردن قد ، هیکل یا لهجه همسر که این هم بسیار بد و زننده است ، مسخره کردن غذا را هم زیاد دیده ام ، مثلا به همسرتان می گویید :" عزیزم میشه بگی این غذایی که پختی دقیقا مزه چی میده ؟"

و یا :"این غذا رو برم بریزم جلو گربه ها ببینم لب میزنن یا نه !" نکته آخر را هم بگویم ، لطفا اگر این شوخی ها را با همسرتان می کنید ، بدون هیچ تعارفی ، انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه و ... را از او نداشته باشید. یکی از دوستان من که اتفاقا خیلی هم به همسرش علاقه داشت ، به خاطر همین ناشی گری ها و شوخی های بی مورد ، الان در دادگاه خانواده در رفت و آمد برای درخواست طلاق همسرش است. پس لطفا مراعات کنید.

 

فروشگاه پارس مطلب

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.